Logo
Топ-10 олімпійських героїв Пхьончхана
news-image
Маріт Бйорген. Фото: instagram/olympicteamnorway

Олімпійські ігри в Пхьончхані подарували світові нових героїв та олімпійських чемпіонів. Хто сяяв найяскравіше на цих Іграх, читайте в нашому топ-листі десяти героїв Пхьончхана 2018:

1.      Маріт Бйорген (Норвегія, лижні гонки)

37-річна норвежка приїхала на свої 5-ті та останні Олімпійські ігри за новими перемогами і не підвела себе. П’ять медалей Пхьончхана, серед них два золота – в гонці на 30 км та жіночій естафеті, зробили з норвежки найтитулованішу спортсменку в історії Зимових Олімпійських ігор. 15 олімпійських нагород – 8 золота, 4 срібла та 3 бронзи – надзвичайний результат королеви лижних гонок за підсумками її 20-річної кар’єри у великому спорті.

2.      Йоханес Клебо (Норвегія, лижні гонки)

На відміну від Маріт Бйорген, яка на своїх перших Іграх показувала досить скромні результати, 21-річний норвежець Йоханес Клебо став триразовим олімпійським чемпіоном вже на своїх дебютних Олімпійських іграх. Рожевощокий норвежець став наймолодшим олімпійським чемпіоном в історії лижних гонок. Золото в особистому спринті, чоловічій естафеті та командному спринті зробили Йоханеса справжнім відкриттям Ігор в Пхьончхані.

3.      Мартен Фуркад (Франція,біатлон)

Багаторічний лідер чоловічих біатлонних трас приїхав до Пхьончхана лише за перемогами. Після невдачі в дебютному спринті француз зібрав всю свою спортивну волю в кулак і показав в наступних гонках по-справжньому чемпіонські результати. Француз повезе додому три олімпійських золота з Пхьончхана. Перемога в гонці переслідування, змішаній естафеті та мас-старті перетворили,таким чином, Мартена Фуркада на п’ятиразового олімпійського чемпіона.

Мартен Фуркад. Фото: IBU

4.      Сімен Крюгер (Норвегія, лижні гонки)

24-річний Сімен Крюгер став ще одним відкриттям Олімпійських ігор. Свою першу перемогу в Кубку світу норвежець здобув лише за два місяці до початку головного старту чотириріччя і мало хто очікував від нього олімпійських перемог. Проте вже в стартовій гонці у скіатлоні, Крюгер зміг після падіння на старті, не лише наздогнати основну групу, а й здобути олімпійське «золото». До цього успіху він додав ще золото в чоловічій естафеті та срібло в гонці на 15 км.

5.      Ерік Френцель (Німеччина, лижне двоборство)

Ерік Френцель разом з усією збірною Німеччини підтвердив клас німецьких двоборців, які виграли всі золоті нагороди в лижному двоборстві у Пхьончхані. На рахунку Еріка золото в змаганнях на нормальному трампліні і гонці на 10 км, чоловічій естафеті, а також бронза в змаганнях на великому трампліні і гонці на 10 км. Єдиний в історії лижного двоборства володар п’яти кубків світу повертається додому в статусі триразового олімпійського чемпіона.

Ерік Френцель. Фото: FIS Nordic Combined/twitter

6.      Лаура Дальмаєр (Німеччина, біатлон)

24-річна німкеня приїхала на свої дебютні Олімпійські ігри в статусі одного з головних фаворитів змагань і підтвердила свій клас. Лаура Дальмаєр стала олімпійською чемпіонкою в спринті та гонці переслідування, а в індивідуальній гонці здобула бронзу.  7-разова чемпіонка світу, 2-разова олімпійська чемпіонка та володар Кубку світу здобула в свої 24 роки все, про що тільки можна мріяти у біатлоні.

Лаура Дальмаєр. Фото: IBU

7.      Естер Ледецька (Чехія, гірськолижний спорт/сноубординг)

Першою в історії олімпійською чемпіонкою у двох видах спорту на одних Олімпійських іграх стала 22-річна чеська спортсменка Естер Ледецька. Вона здобула перемогу в паралельному гігантському слаломі в сноубордингу та в гірськолижній дисципліні – супергіганті. Естер Ледецька зі своїм унікальним досягненням однозначно вписала своє імя в історію Олімпійських ігор.

Естер Ледецька. Фото: Esterledecka/instagram

8.      Шарлотт Калла (Швеція, лижні гонки)

30-річна Шарлотт Калла здобула в Пхьончхані 4 нагороди. Золото в скатлоні та три срібні нагороди в гонці на 10 км, командному спринті та жіночій естафеті. Шведська лижниця стала, таким чином, 3-разовою олімпійською чемпіонкою та 6-разовим срібним призером Ігор.

Шарлотт Калла. Kalla_87 (Charlotte Kalla)/instagram

9.      Тесса Верчу та Скотт Моєр (Канада, фігурне катання)

Канадські фігуристи в танцях та льоду Тесса Верчу та Скотт Моєр стали в Пхьончхані дворазовими олімпійськими чемпіонами. Канадські фігуристи, які здобули своє перше олімпійське золото ще на Олімпійських іграх у Ванкувері отримали статус «легендарних» вже у Пхьончхані. Тесса та Скотт стали найтитулованішою парою у фігурному катанні в історії. На їх рахунку 3 золоті та 2 срібні нагороди Олімпійських ігор.

Тесса Верчу та Скотт Моєр. Фото: ISU Figure Skating/twitter

10.  Альона Савченко (Німеччина, фігурне катання)

Символом відданості спорту та головною героїнею у змаганнях з фігурного катання стала німецька фігуристка українського походження – Альона Савченко.  5-разова чемпіонка світу, 4-разова чемпіонка Європи та дворазовий бронзовий призер Олімпійських ігор приїхала на свої 5-ті Олімпійські ігри з метою здобути довгоочікуване олімпійське золото.

Альона Савченко та Бруно Массо. Фото: ISU Figure Skating/twitter

34-річна фігуристка в парі з Бруно Массо в драматичній боротьбі здобули «золото» Олімпійських ігор і весь світ бачив сльози Альони, яка задля цієї найголовнішої перемоги поклала все своє життя.

Автор: Катерина Черній