Logo
Олімпіада-2018 День 4: перша провалена допінг-проба і падіння американської саночниці
news-image
Емілі Суїні під час четвертого заїзду втратила контроль над санями. Фото: instagram/mark.reis

У четвертий змагальний день розіграли вісім комплектів нагород. Німеччина і Нідерланди продовжили переможну ходу. Однак цей день також ознаменувався кількома неприємними інцидентами.

Канадські керлінгісти перемогли у дабл-міксті

Збірна Канади з керлінгу достатньо легко здобула «золото» у дабл-міксті, перемігши в фіналі збірну Швейцарію – 10:3. «Бронзу» виборили Олімпійські атлети Росії, перегравши в матчі за третє місце Норвегію – 8:4.

Збірна Канади з керлінгу. Фото: news1130.com

17-річна сноубордистка Хлоу Кім взяла «золото» у дисципліні хафпайп

Молода американка Хлоу Кім з відчутною перевагою перемогла у дисципліні хафпайп. Друге місце посіла китаянка Лю Дзяюй, а третьою стала американка Аріель Голд.

Хлоя Кім. Фото: ua.news

Марсель Хіршер – олімпійський чемпіон у гірськолижній суперкомбінації

Шестиразовий чемпіон світу австрієць Марсель Хіршнер здобув своє перше «золото» Олімпійських ігор. Після першої частини – швидкісного спуску – спортсмен був 12-м. Утім, на другому етапі в слаломі Хіршнер переломив хід подій і став олімпійським чемпіоном.  Друге та третє місця посіли французські гірськолижники Алексіс Пентюро та Віктор Мюффа-Жанде.

Марсель Хіршер. Фото: sport.ua

Визначились переможці в класичному спринті з лижних гонок у чоловіків та жінок

Шведська лижниця Стіна Нільсон стала переможницею серед жінок. Майке Кайсперсен Калла здобула в Пхьончхані «срібло», а «бронзу» здобула Юлія Бєлорукова, що представляє команду олімпійських атлетів з Росії.  У чоловіків олімпійським чемпіоном став молодий норвезький лижник Йоханес Клєбо, срібним призером став італієць Федеріко Пєллєгріні, а «бронзу» здобув Олександр Большунов з команди олімпійських атлетів з Росії.

Стіна Нільсон. Фото: skigu ru

Фонтана – олімпійська чемпіонка з шорт-треку на 500 м

Перше місце визначалося фотофінішем – Фонтана на 22 сантиметри швидше перетнула фініш, вигравши «золото». Чхве Мін Джон, яка стала срібним призером, втратила все через неправомірні дії. Таким чином, срібло відійшло Яра ван Кергоф з Нідерландів, а «бронза» несподівано дісталася Кім Бутін з Канади, яка весь фінал йшла на останньому місці.

Змагання з шорт-треку. Олімпіада 2018. Фото: therepublic.com

Німецькі «золото» і «срібло» у санному спорті

Німецькі саночниці домінували у одиночному розряді. Наталі Гайзенбергер стала першою, випередивши співвітчизницю Даяну Айтбергер на 0,367 секунд. Третьою стала Алекс Гоу з Канади – це перша медаль для країни у цьому виді спорту на Олімпіадах.

Наталі Гайзенбергер. Фото: telegraf.com.ua

Нейс приніс Нідерландам чергове золото в ковзанярському спорті

Нідерландський ковзаняр Кьелд Нейс став олімпійським чемпіоном на дистанції 1500 м серед чоловіків. Другим став його партнер по команді Патрік Руст. Бронза несподівано дісталася господарям Олімпіади – представнику Південної Кореї Кім Мін Сіку

Кьелд Нейс. Фото: belta.by

На Олімпіаді зафіксували першу провалену допінг-пробу

Японський шорт-трекіст Кеі Саіто здав тест в день прибуття до Південної Кореї. Атлет ще не встиг розпочати виступи на Олімпіаді і вже був виключений зі списку-учасників змагань. Представники збірної Японії заявили, що Саіто було перевірено через кілька годин після прибуття в село спортсменів 4 лютого. Саіто – резервний спортсмен, він ще не брав участі в олімпійських змаганнях. Здавши аналіз на допінг, він отримав позитивний результат, який показав так званий «маскуючий агент» в організмі спортсмена, що використовують для приховування заборонених речовин.

Кеі Саіто. Фото: WYFF News4

Моторошне падіння американки

Американська саночниця Емілі Суїні під час четвертого заїзду на Олімпіаді в Пхьончхан допустила помилку, в результаті якої втратила контроль над санями. Тільки огорожа не дозволила спортсменці вилетіти за межі жолоба, після ударів ногами і головою у борти. В результаті Емілі змогла дістатися до фінішу і навіть самостійно залишила трасу, проте потім відразу ж була доставлена в лікарню Олімпійського селища. Обстеження не виявило у неї серйозних ушкоджень.

Суїні після падіння. Фото: THV

Виступи українців

Четвертий день Олімпіади не приніс Україні першу медаль Пхьончхану-2018.

Іван Ковбасюк у гірськолижній суперкомбінації після першої частини займав 57 місце, а у слаломі – не зміг фінішувати.

Іван Ковбаснюк. Фото: НОК України

Українські спортсменки Олена Шхумова та Олена Стецьків завершили виступи на Олімпіаді в одиночному розряді санного спорту. Олена Шхумова стала 22-ю, а Олена Стецьків залишилася на останній, 29-й позиції.

Олена Стецьків. Фото: НОК України

У кваліфікації чоловічого спринту Олексій Красовський і Андрій Орлик зайняли 70-е та 73-е місця відповідно, і не потрапили до фіналу змагань.

Олексій Красовський. Фото: НОК України

У кваліфікації жіночого спринту Тетяна Антипенко посіла 54 місце, а Марина Анцибор - 56-те.

Тетяна Антипенко. Фото: НОК України

Медальний залік

У неофіційному медальному заліку як і раніше лідирує Німеччина – п’ять золотих медалей, чотири нагороди найвищого ґатунку мають Нідерланди.  Канада, США та Норвегія здобули по три золоті медалі. Усього хоча б одну медаль на Олімпійських іграх-2018 здобуло 19 країн.

Автор: Слава Щербо