Logo
Скільки заробили спортсмени на перемогах у Пхьончхані?
news-image
Фото: www.pyeongchang2018.com

Престиж олімпійської нагороди в усьому світі цінується дуже високо, проте призові, які отримують чемпіони та призери Ігор в різних країнах дуже різняться. Пропонуємо вам дізнатись, скільки ж заробили переможці неофіційного командного заліку – команди Норвегії, Німеччини та Канади, а також, які країни запропонували своїм призерам найбільші винагороди.

Згідно з даними британської компанії Consultancy, чемпіони та призери Ігор 2018 від команди Норвегії не отримують державного винагородження за свої олімпійські успіхи. Проте це не означає, що спортсмени повністю залишаться без фінансового заохочення. Багато з титулованих норвезьких спортсменів мають особисті спонсорські контракти. Окрім того, спортсмени можуть очікувати на фінансове винагородження від федерацій в окремих видах спорту, які вони представляли.

Німеччина є більш щедрою до своїх призерів ніж Норвегія. Так за олімпійське золото німецький чемпіон отримає 20 000 Євро, за срібло – 15 000 Євро, а за бронзу 10 000 Євро. Таким чином, загальна сума призових для команди Німеччини, що здобула на цих Іграх 31 нагороду, становить 500 000 Євро.

Канадці оцінують виступи своїх спортсменів на Олімпійських іграх у фінансовому відношенні ще скромніше. Так за перемогу у Пхьончхані канадським спортсменам обіцяють 12 900 Євро, за друге місце – 9 700 Євро, а за бронзову нагороду – 6 500 Євро. Переможні виступи канадців, що вибороли в Пхьончхані 29 нагород, будуть коштувати Канаді 284 500 Євро.

Абсолютним же лідером за сумою призових на цих Іграх є Казахстан, який за перемогу обіцяє виплатити 215 000 Євро, за срібло – 125 000 Євро, а за бронзу – 62 500 Євро. Тим не менше, по завершенню Олімпійських ігор можна констатувати, що бюджет Казахстану не сильно витратиться на призерів. Адже на рахунку команди тільки одна бронзова нагорода могулістки Юлії Галишевої.

До першої п’ятірки за розміром призових на цих Іграх входять також – Італія, Латвія, Білорусь та Україна. Італія обіцяє за перемогу – 150 000 Євро, Латвія -  142 300 Євро, а Білорусь – 132 700 Євро.

Нагадаємо, що згідно з наказом Міністерства молоді та спорту України, український фрістайліст Олександр Абраменко має отримати за свою перемогу на Олімпійських іграх 125 тис. доларів призових.

Автор: Катерина Черній
Поділитися:
Останні новини