Logo
Олімпіада-2018: рекорди, факти, цифри
news-image

У Пхьончхані закінчилася Олімпіада, яка тривала з 9 по 25 лютого 2018 року. У змаганнях взяли участь понад 2500 спортсменів з 92 країн, які розіграли 102 комплекти медалей в 15 дисциплінах семи видів спорту.

Спортивні рекорди

Китайський спортсмен У Дацзінь тричі оновлював Олімпійський рекорд і двічі світовий. У шорт-треку на дистанції 500 метрів 23-річний спортсмен додав з кожною новою спробою, встановивши підсумковий орієнтир – 39,584 секунди.

У Дацзінь. Фото: twitter.com/XHSports

Чотири Олімпійські рекорди оновили спортсмени з країни, що приймали Ігри. Корейський шорт-трекіст  Лім Хе Джун встановив новий орієнтир на дистанції 1500 метрів – 2:10.485. Крім того, південнокорейська команда оновила рекорд у півфіналі чоловічої естафети, але вже у фіналі Угорщина покращила результат майже на три секунди. 6:31.971 – новий Олімпійський рекорд чоловічої естафети на 5000 метрів.

У фіналі жіночої естафети на 3000 метрів серед жінок нідерландські спортсменки встановили одразу і Олімпійський, і світовий рекорди – 4:03.471.

Фото: twitter.com/ADSportwereld

Японська жіноча команда з ковзанярства встановили Олімпійський рекорд у командній гонці – 2:53.89, а у чоловічій командній гонці новий рекорд у норвежців – 3:37.08.

Особисті досягнення

Марі Бйорген – тріумфаторка Олімпіади-2018

У 37-річному віці норвезька лижниця декілька разів оновлювала як власні рекорди, так і ставала новим еталоном для історії Олімпійських ігор. 37-річна норвежка не просто стала найтитулованішою спортсменкою, а й побила рекорд самого короля біатлону, ще одного норвежця Уле-Ейнера Бйорндалена, на рахунку якого тринадцять олімпійських нагород. Золото в гонці на 30 км стало 15-тою олімпійською нагородою і восьмим золотом в кар’єрі для Маріт Бйорген.

Лижниця здобула свої олімпійські нагороди на п’яти Олімпійських іграх поспіль. У Пхьончхані завершилася епоха «залізної леді», адже ці Ігри стали для Маріт Бйорген останніми. Вона вписала своє ім’я в історію не лише лижного  спорту, а й стала найвидатнішою спортсменкою в історії Зимових Олімпіад. 


Маріт Бйорген. Фото: twitter.com/EDUMERINOSPORTS

Естер Ледецька переписала історію Олімпіад

Чеська спортсменка стала третьою спортсменкою в історії зимових Олімпіад, котра змогла стати олімпійською чемпіонкою в двох різних видах спорту (в гірських лижах, і в сноуборді) на одних Іграх. Для подібного повторення успіху знадобилося аж 90 років, адже попереднє досягнення датується 1928 роком, коли норвежець Йоган Греттумсбротен перемагав в лижних перегонах і двоборстві.

Спочатку Естер Ледецька принесла Чехії «золото» у гірськолижній суперкомбінації, а потім виграла в паралельному слаломі

Четверте «золото» Дарії Домрачової

Перше місце Білорусі в естафеті, яку завершала Домрачева, стало для 31-річної спортсменки четвертим успіхом на Олімпійських іграх. Попередні три «золота» біатлоністка здобула в Сочі-2014 (персьют, мас-старт, індивідуальна гонка).

Дарія Домрачова. Фото: twitter.com/BcabaNetwork

Тесса Верчу та Скотт Моїр виграли третє олімпійське золото

Канадська пара встановила світовий рекорд за сумою балів серед танцювальних пар (206.07 балів). Вони стали найтитулованішими олімпійськими чемпіонами в фігурному катанні.

Унікальне досягнення Анастасії Кузьміної

Словацька біатлоністка завоювала Олімпійське «золото» в Пхьончхані в гонці із мас-старту на 12,5 км. Це вже третя перемога Кузьміної, починаючи з Ванкувера-2010. Анастасія – перша в світі біатлоністка, яка завоювала золоту медаль на трьох Олімпіадах поспіль.

Настя Кузьміна. Фото: twitter.com/slobodna_europa

Американський фігурист Натан Чен першим в історії зробив шість четверних стрибків у довільній програмі

Чен стрибнув лутц, два флипа (один з них в каскаді), два тулупа (один з них в каскаді) і сальхов. 18-річний фігурист отримав 215,08 бала, проте не зміг оновити світовий рекорд (223,20), який належить японцю Юдзуру Ханю.

Два рекорди за 12 хвилин у короткій програмі

Російська фігуристка Аліна Загітова встановила новий світовий рекорд у короткій програмі. За результатами короткої програми в Пхьончхані росіянка набрала 82.92 бала, побивши рекорд Євгенії Медведєвої (81.61), встановлений 12-ю хвилинами раніше.

Історичні досягнення

Норвегія – новий рекордсмен в історії Олімпійських ігор

Скандинави встановили новий рекорд зимових Ігор, завоювавши 39 медалей, побивши попереднє досягнення, яке належало США  37 медалей на Іграх-2010 у Ванкувері. Норвежці також повторили рекорд Канади за кількістю «золота»  14 медалей, встановлений у тому ж 2010 році.

Німецький успіх у хокеї

В останній раз Німеччина піднімалася на подіум в хокеї аж у 1932 році, тому навіть упущене «золото» в фіналі проти ОАР стало для країни справжнім успіхом.

Збірна Німеччини. Фото: twitter.com/AngeliqueKerber

Несподіванка від Нової Зеландії

На Олімпіаді у Пхьончхані Нова Зеландія здобула дві нагороди. Цікаво, що до цього успіху в історії країни – лише одна медаль. «Засуха» в 26 років перервалася за дві години і принесла Новій Зеландії 2-3 медалі.

16-річна сноубордистка Зої Садовські-Синотт у бігейрі, а її одноліток фристайліст Ніко Портеус завоював бронзу в хафпайпі.

Українець Олександр Абраменко – олімпійський чемпіон у фрістайлі

Олександр Абраменко здобув історичну перемогу для України у фрістайлі (лижна акробатика). У фінальній третій спробі український спортсмен вдало викоконав складний стрибок і на 0,46 бали обійшов китайського фрістайліста Цзя Цзун’яна. Третє місце посів представник команди олімпійських атлетів Росії - Ілля Буров. 

 

Олександр Абраменко. Фото: НОК

Успіх США в жіночому командному спринті

В активі США була лише одна нагорода в історії лижних перегонів – Білл Кох виграв срібло на 30-кілометровій гонці в 1976 році. Однак у Пхьончхані американці переписали історію, перемігши у жіночому командному спринті.

Рекордна кількість ковзанярів на ОІ-2018

Вперше на Олімпійських іграх в ковзанярському спорті виступили представники 27 країн. Попередній рекорд був встановлений в 1998 році на Іграх в Нагано, коли за десять комплектів нагород боролися спортсмени з 25 країн.

Фото: twitter.com/ZUMApress

Новий формат змагань зі сноуборду

У порівнянні з минулими Іграми в програмі змагань стався ряд змін. Замість паралельного слалому були додані змагання в біг-ейрі. У всіх дисциплінах, за винятком чоловічого сноуборд-кросу, змінилася кількість учасників змагань, був скасований півфінальний раунд, а також в фіналах фрістайлу спортсмени стали виконувати по три спроби.

Успіх Угорщини у шорт-треку

Угорські шорт-трекісти в чоловічій естафеті принесли своїй країні перше в історії золото на зимових Олімпійських іграх у всіх видах спорту.

Ліхтенштейн здобув першу медаль на зимових Олімпіадах з 1988-го року

Тіна Вайрайтер стала національною героїнею для карликової країни. Вперше за 30 років, коли Пауль Фромельт взяв «бронзу» в Калгарі-1988, ліхтенштейнська спортсменка принесла своїй країні нагороду.

Фото: twitter.com/ColmarSport
Автор: Данило Горлач
Поділитися:
Останні новини