Logo
Суперповернення чемпіонів у Пхьончахні
news-image
Шон Уайт. Фото: Shaun White/instagram

Олімпійський шлях довгий і неоднозначно успішний. Про це як ніхто знають Шон Уайт, Аксель Лунд Свіндаль, Ліндсі Вонн та Андре Мюрер, які після багатьох років без олімпійського успіху знову пізнали смак олімпійських нагород.

Шон Уайт (США, сноуборд)

Олімпійський чемпіон Ігор в Турині 2006 року та Ванкувері 2010 року в дисципліні хафпайп  несподівано провалився на Іграх 2014 року. Показавши в кваліфікації найкращий результат, Шон у фіналі виступив невдало, зайнявши тільки 4-те місце. Проте американець не здався і у Пхьончані відбулося велике повернення американця. У своїй улюбленій дисципліні – хафпайпі Шон Уайт, 8 років потому, здобув свою чергову золоту нагороду і став 3-разовим олімпійським чемпіоном.

Аксель Лунд Свіндаль. Фото: skiforbundet.no (Федерація лижного спорту Норвегії) 

Аксель Лунд Свіндаль (Норвегія, гірськолижний спорт)

Норвежець вважався одним з головних фаворитів Олімпійських Ігор у Сочі. У Ванкувері в 2010 році він став олімпійським чемпіоном в супергіганті, срібним призером в швидкісному спуску та бронзовим призером у гігантському слаломі. Проте на Іграх в Сочі норвежець не зміг виграти жодної нагороди. В січні 2016 року Свіндаль отримав важке пошкодження і достроково завершив сезон. В 2017 році його також мучили травми, що змусили норвежця пропустити більшість змагань. Проте Аксель Лунд Свіндаль встиг відновитись до Ігор у Пхьончхані і знову повернувся на вершину, здобувши перемогу в швидкісному спуску. Окрім того, в свої 35 років, він увійшов в історію, ставши найстаршим олімпійським чемпіоном в гірськолижному спорті.

Ліндсі Вонн. Фото: Lindsey Vonn/instagram

Ліндсі Вонн (США, гірськолижний спорт)

Олімпійська чемпіонка Ігор у Ванкувері в швидкісному спуску і рекордсмен Кубку світу за кількістю здобутих перемог не змогла взяти участь в Олімпійських іграх в Сочі внаслідок травми. Підготовка до Ігор 2018 року також відбувалась непросто. Давались в знаки старі и нові травми, які заважали оптимальній готовності до стартів. Проте з Пхьончхана американка таки повертається з нагородою. Здобувши бронзову нагороду у швидкісному спуску, Ліндсі Вонн стала найстаршою призеркою Олімпійських ігор серед гірськолижниць. 33-літня американка підтвердила, що навряд чи прийме участь в Іграх-2022 року. Ліндсі Вонн не стримувала сліз, адже дорога до подіуму була занадто важкою, а медаль такою важливою.

Андре Мюрер. Фото: Andre Muhrer/instagram

Андре Мюрер (Швеція, гірськолижний спорт)

Бронзовий призер Ігор у Ванкувері в слаломі сподівався повторити свій успіх і на Олімпійських Іграх в Сочі. Після першої спроби на Іграх 2014 року Мюрер займав друге місце, проте в другій спробі швед не зміг фінішувати. У Пхьончхані 35-річний Мюрер показав залізні нерви і зміг виграти золото в слаломі в головних фаворитів – Марселя Хіршера та Хенріка Крістофферсена, які  не змогли фінішувати. Андре Мюрер показав за підсумками двох спроб найкращий час і додав до бронзи Ванкувера золото Пхьончхана. 

Автор: Катерина Черній
Поділитися:
Останні новини