Logo
Як виступили 6 збірних-дебютанток на Олімпіаді-2018
news-image
Збірна Нігерії на Олімпійських іграх-2018. Фото: teenvogue.com

23 зимові Олімпійські ігри, які проходили з 9-25 лютого у Пхьончхані, були представлені 95-ма командами (92 країни та делегація з Росії під олімпійським прапором). На цьогорічній Олімпіаді одразу шість країн вперше брали участь у зимових Іграх: Еквадор, Еритрея, Косово, Малайзія, Нігерія та Сінгапур. Ще три країни – спортсмени з Кайманових Островів, Домініки та Перу кваліфікувались – однак всі три олімпійські комітети повернули свої квоти Міжнародній федерації лижного спорту.

Еквадор

Південноамериканська країна була представлена 38-річним Клаусом Юнгблутом Родрігесом. У 2016 році спортсмен виступив з ініціативою і отримав допомогу еквадорського Національного Олімпійського комітету зі створення Федерації лижного спорту Еквадору.

19 січня 2018 року Родрігес був обраний прапороносцем країни під час церемонії відкриття зимових Олімпійських ігор 2018 року, як єдиний спортсмен у складі національної делегації Еквадору на іграх.

 

Родрігес взяв участь у одній гонці – 15 км вільним стилем – і прийшов до фінішу 112-м з відставанням у майже 20 хвилин від чемпіона.

Клаус Юнгблут Родрігес, фото: ABC

Еритрея

Східноафриканська країна також делегувала лише одного спортсмена. Ним став 21-річний уродженець Канади Шеннон-Огбані Абеда. Батьки Абеди в 1980-х рр. втікали з батьківщини через війну за незалежність і емігрували до Канади. Абеда також представляв країну на інавгураційній зимовій юнацькій олімпіаді 2012 року в Інсбруку.

У Пхьончхані спортсмен змагався у гігантському слаломі, зайнявши 61-е місце. У звичайному спуску атлет зійшов з дистанції на першому етапі і не зміг фінішувати.

Делегація Еритреї. Фото: madote.com

Косово

Балканська країна змогла відправити на Ігри також одного спортсмена. 29-річний Альбін Тахірі, за професією стоматолог, представив країну в гірськолижному спорті.

У гігантському слаломі спортсмен фінішував 56-м, у звичайному слаломі став 39-м, комбінації – 37-м, а в супергіганті – 47-м.

Альбін Тахірі. Фото: соцмережі спортсмена

Малайзія

Країна з Південно-східної Азії на дебютну зимову Олімпіаду відправила двох спортсменів. 19-річний лижник Джеффрі Вебб народився від американського батька та малайзійської матері. 20-річний фігурист Юліан Іє – п’ятикратний чемпіон країни, а також змагався у фінальному сегменті семи чемпіонатах ISU, а також двох чемпіонатах Європи.

Джеффрі Вебб став 68-м у чоловічому гігантському слаломі і був дискваліфікованим у звичайному слаломі.

Юліан Іє фінішував 25-м у короткій програмі чоловічого одиночного розряду.

Малайзійська делегація. Фото: Fox Sports

Нігерія

Країна із західної Африки делегувала трьох спортсменок: двох бобслеїсток та скелетоністку. 31-річна Сеін Адігун (народилася в Іллінойсі) та 26-річна Нґозі Онвумере (народилася в Техасі) виступали в парному заїзді і стали 20-ми.

36-річна скелетоністка Сіміделе Адеагбо (народилася в Онтаріо) також була 20-ю у всіх спробах, фінішувавши на цьому ж місці.


Сіміделе Адеагбо. Фото: Diamond Fountain Media

Сінгапур

Місто-держава у Південно-Східній Азії відправила до Пхьончхану лише одну атлетку. 18-річна Шеєнне Го, яка народилася в Сінгапурі, але з чотирьох років росла в Канаді, не кваліфікувалася до півфіналу шорт-треку на дистанції 1500 метрів.

Делегація Сінгапуру. Фото: facebook.com/TheStraitsTimes
Автор: Данило Горлач
Поділитися:
Останні новини