Logo
Олімпіада-2018 День 14: Шведське «золото» в чоловічій естафеті, сенсаційний вихід в фінал хокеїстів Німеччини
news-image
Збірна Німеччини перемогла хокеїстів Канади. Фото: twitter/IIHFHockey

Чотирнадцятий змагальний день став успішним для атлетів з Росії, канадських фристайлісток та шведської чоловічої збірної з біатлону. Олімпійський чемпіон Олександр Абраменко передав свою лижу в Олімпійський музей Лозани, Німеччина несподіванно вибила канадську збірну в хокеї, а Росія вдруге фігурує в допінговому скандалі.

Медалі та інші події

Швеція виграла чоловічу естафету в біатлоні

Шведський спортсмен Фредрік Ліндстрем приніс своїй країні «золото» в чоловічій естафеті. Норвежці були другими, а третіми – спортсмени з Німеччини.

Німеччина та ОАР зійдуться в матчі за «золото» у хокеї серед чоловіків

У 1/2 фіналу Олімпійські атлети Росії досить впевнено переграли Чехію – 3:0. Другим учасником вирішальної гри стала Німеччина, яка в півфіналі здолала опір Канади – 4:3. Таким чином, у суботу, 24 лютого, в 14:10 за київським часом Чехія та Канада розіграють бронзовий комплект нагород, а 25 лютого у 06:10 росіяни та німці визначать переможця турніру.

Швеція та Корея зустрінуться у фіналі керлінгу серед жінок

Швеція розбила Велику Британію в півфіналі 10:5, а у другому півфіналі Південна Корея вимучила перемогу в Японії – 8:7. Таким чином, у суботу, 24 лютого, в матчі за третє місце зійдуться Велика Британія та Японія, початок гри – 13:05 за київським часом. 25 лютого о 02:05 у фіналі зійдуться Швеція та Південна Корея.

Російська бобслеїстка викрита у вживанні допінгу

30-річна бобслеїстка Надія Сергеєва, яка в Пхьончхані зайняла 12-е місце в двійках, підозрюється у вживанні заборонених препаратів. Проба була здана кілька днів тому. Факт наявності забороненого препарату в тесті Сергєєвої підтвердив президент Федерації бобслею Росії Олександр Зубков. Повідомляється, що в пробі Сергєєвої виявлений не звичний для росіян мельдоній, а інший препарат для роботи серця.

Голландський ковзаняр Нейс став дворазовим олімпійським чемпіоном

В напруженій боротьбі голландець К’єльд Нейс здобув перемогу на дистанції 1000 метрів і став, таким чином, дворазовим олімпійським чемпіном. Він також переміг на дистанції 1500 метрів. Лише 0,04 секунди йому програв норвезький ковзаняр Ховард Лорентсен, що вже піднімався на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на цих Іграх. Він тріумфував на дистанції - 500 метрів. Третє місце посів південнокорейський ковзаняр Кім Тхе Юн.

Швейцарія взяла «бронзу» в чоловічому керлінгу

У матчі за третє місце в чоловічому керлінгу Швейцарія обіграла Канаду з рахунком 7:5 і стала бронзовим призером Олімпіади. Нагадаємо, що завтра, 24 лютого, Швеція та США розіграють «золото» чоловічого керлінгу. Початок – 08:35.

Аліна Загітова – олімпійська чемпіонка в жіночому одиночному катанні

15-ти річна представниця Олімпійських атлетів Росії – Аліна Загітова – стала олімпійською чемпіонкою в жіночому одиночному катанні з результатом 239,57 балів. Другою стала її співвітчизниця та головний фаворит змагань Євгенія Мєдвєдєва. Третє місце з результатом 231,02 бали посіла канадська фігуристка Кейтлін Осмонд.

Канада взяла «золото» та «срібло» в жіночому скі-кросі у фрістайлі

Канадська фрістайлістка Келсі Серва виборола золоту нагороду в дисципліні скі-крос. Срібним призером стала її співвітчизниця - Брітані Фелан. Бронзу здобула швейцарка - Фані Сміт.

Абраменко передав «золоту» лижу українського виробництва в олімпійський музей

Олімпійський музей в Лозанні отримає лижу з автографом від чемпіона в лижній акробатиці Олександра Абраменка. Цікаво, що наш спортсмен виступав на лижах, виготовлених в Україні! Після завоювання медалі, олімпійський чемпіон на прохання Олімпійського музею в Лозанні передав «золоту» лижу мукачівської фірми TISA зі своїм автографом.

Олександр Абраменко. Фото: twitter.com/OlympicUA

Виступи українців

Українці продемонстрували дев’ятий результат у чоловічій естафетній гонці.

А
ртем Прима. Фото: twitter.com/OlympicUA

Медальний залік

У неофіційному медальному заліку продовжує лідирувати Норвегія – 13 золотих нагород. Стільки ж і у Німеччини, яка йде другою. Канада йде третьою з десятьма медалями найвищого ґатунку. Четверту сходинку ділять США та Нідерланди. Усього хоча б одну медаль на Олімпійських іграх-2018, здобули 29 країн: сьогодні обійшлося без нових представників у заліку.

Читайте також підсумки попереднього змагального дня: Олімпіада День 13: успіх Білорусі в естафеті, безмедальні Ігри для українських біатлоністок та перше позбавлення медалі через допінг.

Автор: Данило Горлач