Logo
Олімпіада-2018 День 13: успіх Білорусі в естафеті, безмедальні Ігри для українських біатлоністок та перше позбавлення медалі через допінг
news-image
Медалісти жіночої біатлонної естафети: Білорусь - «золото», Швеція - «срібло», Франція - «бронза». Фото: noc.by

Тринадцятий змагальний день став успішним для збірної Білорусі, яка скористалася складними погодними умовами і виграла «золото» в біатлонній естафеті, а також позбавлення «бронзової» медалі спортсменів з Росії.

Медалі та інші події

Білоруська команда перемогла у жіночій біатлонній естафеті

Білоруська збірна провела чудову гонку і залишила фаворитів позаду. Швеція змогла на останньому колі здобути «срібло», треті – спортсменки з Франції.

Валентина Семеренко розкритикувала тренерський штаб збірної

Олімпійська чемпіонка 2014-го року Валентина Семеренко гостро відреагувала на не потрапляння у склад естафетної гонки. Тренерській штаб збірної України довірів місце у складі в естафетній гонці Ірині Варвинець, Віті Семеренко, Юлії Джимі та Анастасії Меркушіній.

Коментарі були опубліковані в інтервалі між 7 та 10 ранку за Києвом, тобто о 14-17 годині за Пхьончханом. Тобто всього за декілька годин до старту естафети.

У Пхьончхані Валя Семеренко показує слабкі результати: 46-е місце в спринті, 25-а позиція в індивідуальній гонці і 19-е місце в мас-старті. Гонку переслідування Семеренко пропускала.

Читайте також добірку ексклюзивних коментарів про атмосферу в команді, стан лідерів збірної, сподівання напередодні гонки і відчуття по її завершенні: Останній фініш жіночої збірної з біатлону? Що відбувається всередині української команди.

Валя Семеренко. Фото: НОК

Сноубордистка Анна Гассер – олімпійська чемпіонка в дисципліні біг-ейр

Австрійська сноубордистка Анна Гассер – олімпійська чемпіонка в дисципліні біг-ейр. Друге місце посіла американка Джемі Андерсон. Третьою стала новозеландська сноубордистка Зоі Садовскі-Сіннот.

Американські хокеїстки – олімпійські чемпіонки вперше з 1998 року

Американські хокеїстки перемогли у фіналі команду Канади з рахунком 3:2 в овертаймі. Спочатку американки відкрили рахунок, потім дві шайби забили канадки. Проте американки змогли відігратись та перевести гру в овертайм, де також не визначився переможець. Лише в серії булітів перемогу здобули американки.

Нагадаємо, що бронзову нагороду у вчорашньому матчі за третє місце здобули фінські хокеїстки.

Андре Мюрер – переможець у гірськолижному слаломі

Шведський гірськолижник Андре Мюрер став олімпійським чемпіоном в слаломі. Срібну нагороду здобув швейцарець Рамон Зенхойзерн. Третім став олімпійський чемпіон Сочі в цій дисципліні - австрієць Майкл Матт.

Американський фрістайліст Девід Уайз – дворазовий олімпійський чемпіон у хафпайпі

Американський фрістайліст Девід Уайз повторив свій золотий успіх Сочі та здобув перемогу у дисципліні хафпайп і у Пхьончхані. Срібна нагорода дісталась ще одному американцю Алексу Феррері, а третім став новозеландець Ніко Портеус.

Швейцарська гірськолижниця Мішель Гізін - олімпійська чемпіонка в суперкомбінації

Переможницею в суперкомбінації перемогла швейцарка Мішель Гізін. Друге місце посіла американка Мікаела Шиффрін. Третьою стала ще одна швейцарка Венді Хольденер.

Німеччина виграла естафету в лижному двоборстві

З великим відривом німці приїхали першими до фінішу в естафеті лижного двоборства (4 х 5км). Олімпійськими чемпіонами стали Ерік Френцель, Вінценц Гайгер, Фабіан Рісле та Йоганнес Рідцек.

Норвегія та Австрія змагалися до останнього етапу, але ближче до фінішу норвезький спортсмен відірвався від австрійця, якій став третім.

ОАР залишилися без «бронзи» через допінг

Олександр Крушельницький став бронзовим призером в парі з Анастасією Бризгалової в в дабл-міксті керлінгу на Олімпіаді в Пхьончхані, але 18 лютого стало відомо, що допінг-проба одного з олімпійських атлетів з Росії дала позитивний результат – у Олександра Крушельницького були виявлені сліди мельдонію. Спортивний арбітражний суд (CAS) прийняв рішення у справі Крушельницького. Він був визнаний винним, і російський дует Крушельницький/Бризгалова втратив бронзу, яка перейде до команди Норвегії.

Три фінали шорт-треку

Китайський спортсмен У Дацзинь переміг у заїзді на 500 метрів, встановивши новий світовий рекорд в ції дисципліні – 39,584 секунди. Другим приїхав Хван Дае Хен з Кореї. «Бронзу» здобув його співвітчізник Лім Хе Джун.

Представниця Нідерландів Сюзанне Схултінг виборола «золото» у заїзді на 1000 метрів з шорт-треку. Чемпіонка виявилася швидшою за представницю Канади Кім Бутен, яка програла менше 0,2 секунд. Третє місце у італійки Аріанни Фонтани, яка на цій Олімпіаді має золоту нагороду на дистанції в 500 метрів.

Угорщина у складі Лю Шаоаня, Шандора Лю Шаоліня, Віктора Кноха та Чаби Бур’яна продемонстрували олімпійський рекорд – 6.31,971 та стали чемпіонами у естафеті на 5000 метрів. Це перша нагорода країни на цій Олімпіаді. Другими приїхали китайські спортсмени, які програли чемпіонам менше 0,1 секунди. «Бронза» у канадської збірної.

Збірна Угорщини. Фото: twitter.com/elSuperHincha

Виступи українців

У гірськолижному слаломі Іван Ковбасюк не фінішував.

Україна змагалася у жіночій естафеті з біатлону, але провалила стрільбу стоячи і в змаганнях за десятку з Канадою програла, фінішувавши 11-ю.

Медальний залік

У неофіційному медальному заліку продовжує лідирувати Норвегія – 13 золотих нагород. Стільки ж і у Німеччини, яка йде другою. Канада йде третьою з дев’ятьма медалями найвищого ґатунку, але в спину їй вже дихають США – вісім золотих нагород та Нідерланди – сім. Усього хоча б одну медаль на Олімпійських іграх-2018, здобули вже 29 країн: сьогодні свої перші нагороди взяли Нова Зеландія та Угорщина.

Автор: Данило Горлач