Logo
Олімпіада-2018 День 12: видатне досягнення Маріт Бйорген, повернення Ліндсей Вон
news-image
Маріт Бйорген. Фото: olympics/twitter

Дванадцятий день змагань приніс довгоочікувану нагороду американській гірськолижниці Ліндсей Вон, 14-ту олімпійську нагороду Маріт Бйорген, вихід збірної Німеччини з хокею у півфінал олімпійського турніру вперше з 1976 року та несподівану перемогу американок в командному спринті.

Медалі та інші події

Софія Годжа - переможниця у швидкістному спуску серед жінок
Італійська гірськолижниця Софія Годжа
 стала олімпійською чемпіонкою в швидкістному спуску. Лише 0,09 секунд їй поступилась норвежка Рагхілд Мовінкель. Бронзову нагороду здобула американка Ліндсей Вон, яка відтепер є найстаршою призеркою Олімпійських ігор серед гірськолижниць.

У своєму твіттері американка написала: Сьогодні я виграла бронзову нагороду, яка відчувається наче золото. Це був надзвичайний день, який я ніколи не забуду. Дякую всім, хто підтримував мене і допоміг мені досягти цією вершини!

Євгенія Мєдвєдєва. Фото: ISU Figure/twitter

Коротка програма жінок у фігурному катанні подарувала захоплюючі прокати
В перший день змагань визначились головні фаворитки, які розіграють нагороди в довільній програмі.  Спочатку неймовірний виступ показала представниця команди Олімпійських атлетів Росії Євгенія Мєдвєдєва, яка відкатала котротку програму зі світовим рекордом. Однак зовсім скоро цей результат був перевершений її співвітчизницею - Аліною Загітовою, яка отримала 82,92 бали. Третє місце поки займає канадська фігуристка Кейтлін Осмонд. Японські фігуристки Сатоко Міяхара та Каорі Сакамото поступаються їй небагато,тому обов’язково завтра нав’яжуть боротьбу за нагороди. Бронзова призерка Ігор в Сочі - італійка Кароліна Костнер розташувалась лише на шостому місці.

Канадець Бреді Леман - олімпійський чемпіон у дисципліні скі-крос
Канадський фрістайліст переміг у дисципліні скі-крос. Друге місце посів швейцарець Марк Бішофбергер. Третім став представник олімпійських атлетів Росії - Сергій Рідзик.

Бреді Леман. Фото: Team Canada/twitter

Сьогодні були розіграні перші нагороди в жіночому хокеї
Фінські фігуристки стали бронзовими призерами у змаганнях з жіночого хоккею. У напруженому матчі за 3-те місце фінки здолали хокеїсток команди Олімпійських атлетів Росії з рахунком 3:2.

Американки перемогли у жіночому командному спринті
Кікан Рендал та Джессіка Діггінс несподівано перемогли у командному спринті. Американкам вдалося в напруженій боротьбі перемогти своїх суперниць зі Швеції - Стіну Нільссон і Шарлотт Каллу та Норвегії - Майкен Касперсен Фаллу і Маріт Бйорген.

Маріт Бйорген - королева Зимових Олімпійських Ігор
Сьогоднішній бронзовий успіх зробив Маріт Бйорген найтитулованішою спортсменкою на Зимових Олімпійських іграх. На рахунку 37-річної норвежки 14 олімпійських нагород - 7 «золота», 4 «срібла» та 3 «бронзи».

Переможці командного спринту. Фото: olympic.org/twitter

Норвежці - тріумфатори у чоловічому командному спринті
Мартін Сунбю та Йоганнес Клебо стали переможцями в чоловічому командному спринті, які на 1,71 секунд випередили Олімпійських атлетів Росії - Дєніса Спіцова та Олександра Большунова. Третіми фінішували французи - Моріс Маніфіка та Рішар Жув.

Німецькі бобслеїстки - олімпійські чемпіонки
Німецька команда пілота Маріам Яманки та розганяючої Лізи Баквіц здобули сьогодні перемогу в напруженій боротьбі з американським дуетом в складі Елани Меєрс Тейлор та Лаурен Гібс. Німкені змогли лише на 0,07 секунд випередити американок за підсумками чотирьох спроб. Третіми стали олімпійські чемпіонки Сочі - канадки Кейлі Хамфріс та Хезер Мойс.

Жіноча японська команда з ковзанярського спорту. Фото: olympics/twitter

Ковзанярські естафети завершились перемогою новежців та японок
Норвезькі ковзанярі перемогли у змаганнях чоловічих команд, обігнавши у великому фіналі команду Південної Кореї. Третіми стали голландці.
У жінок перемогу з новим олімпійським рекордом здобула команда Японії. Другими стали голландки, а третє місце посіла команда США.

Вихід збірної Німеччини з хокею у 1/2 фіналу
Німецька команда змогла у 1/4 фіналу хокейного турніру перемогти шведів з рахунком 4:3 в овертаймі. Цей успіх дозволив німцям перше з 1976 року поборотися за нагороди олімпійського турніру. В 1/2 фіналу на них чекає команда Канади.

Виступи українців

Українська фігуристка Анна Хниченкова отримала лише 47,59 балів за коротку програму і зайняла  29-те місце, що не дозволяє їй продовжити боротьбу в довільній програмі.

В командному спринті серед жінок українська команда в складі Тетяни Антипенко і Марини Анцибор не потрапила до фіналу, зайнявши в своєму півфіналі останнє 10-те місце.

Тетяна Антипенко та Марина Анцибор. Фото: НОК

У чоловіків Андрій Орлик та Олексій Красовський також не потрапили до фіналу, посівши в півфіналі 10-те місце.

Окрім того, став відомий стартовий склад української команди на жіночу естафету з біатлону. За інформацією головного тренера жіночої збірної України Уроша Велепца завтра на старт вийдуть - Ірина Варвинець, Віта Семеренко, Юлія Джима та Анастасія Меркушина.

Медальний залік

В медальному заліку продовжує головувати команда Норвегії. На її рахунку 13 золотих, 11 срібних та 9 бронзових нагород. Сьогодні норвежці додали до свого активу ще 2 «золота», 1 «срібло» та 1 «бронзу».

Лише одним золотом норвежцям поступаються німці, які загалом  мають на 9 нагород менше - в них їх 24.
Успішним день видався для канадців, які, дякуючи сьогоднішнім 2 золотим нагородам, закріпились на третьому місці.

Автор: Катерина Черній